Platonik Sevgi | Yeni Nesil sohbet- mobil chat, sohbet, chat - mobil Cet
CHAT
Sohbet'e Başla
mIRC
Türkçe mirc mirc
Daha güvenli bir sohbet için türkçe mirc

Platonik Sevgi

Platonik aşk olduğunu duygu aşkı idealize ait olan cinsel eleman soyutlanmış olarak karakterize işlemez veya değil karşılık .

Platonik aşk, fantezi ve idealleştirmeye dayalı, sevginin nesnesinin mükemmel nitelikte olduğu, tüm iyi niteliklere sahip olduğu ve kusurunun olmadığı uzakta bir sevgi olarak anlaşılır .

Bir duyguyu belirtmek için kullanıldığının yanı sıra, “platonik aşk” da sevilen ve idealleştirilen kişiye atıfta bulunur ve bu hissi yaratır.

Günümüzde bu kavram, Platon’a olan sevgi fikrinin bir varyasyonu olmasına rağmen, çoğunlukla bu anlamlarla kullanılmaktadır .

‘Platonik aşk’ ilk Floransalı Neo tarafından kullanılmıştır – Platonist filozof Marsilio Ficino onbeşinci yüzyılda eş anlamlısı olarak Sokratik aşka . Her iki ifade de , bir kişinin karakteri ve zekasının güzelliği üzerine odaklanmış bir sevgiyi ifade eder ; fiziksel görünümleri üzerinde değildir.

kavram ifadesi Sir William Davenant 1636, çalışmalarına sayesinde değişti platonik aşıklar ( platonik Aşıklar İngiliz şair bütün erdem ve gerçeğin kökü olarak sevmek anlamına gelir).

Platon’a göre sevgi
Platonik aşk kavramı, bu düşünceyi El ziyafetinde değerlendiren Yunan filozofu Plato’ya aşk anlayışını ifade eder . Ona göre sevgi esas olarak saf ve tutkulu olmayan bir şeydi , çünkü bunlar aslında kör, materyal, kısa ömürlü ve sahte. Dolayısıyla, Platonik sevgi, menfaatlere değil , erdem temelindedir .

Ayrıca Sohbet’e bakın .

Platon, her şeyin mükemmel olduğu ve gerçek dünyadaki her şey fikir dünyasının eksik bir kopyası olduğu fikir dünyası teorisini de yarattı. Platonik sevgi, bu açıdan bakıldığında, bunun mükemmel olduğu anlamına gelir , ancak gerçek dünyada, yalnızca fikirlerin dünyasında mevcut değildir .

Psikolojide Platonik Sevgi
Psikoloji , içgüdü, güvensizlik ve duygusal engelleme gibi olası sebeplere bu tür duyguların kökenini yerleştirir . Özellikle ergenlik çağında ve gençlikte görülür.

Yaşamın bir noktasında hissetmek veya platonik bir aşk yaşamak yaygın bir olaydır. bir hale geldiğinde takıntı üretir sıkıntılarınızı aşk bu tür gerçekliğe ve ilişki kurmak imkansız veya zor olduğunu karşılık gelmeyen idealize dayandığını hatırlamalıyız.

bir önceki yazı Bir önceki yazımızda « makalemiz var. Okumanızı tavsiye ederim.

Yazı Bilgileri


sohbet

Web Sitesi : Sohbet.red
Hakkında : yeninesilsohbet.coım/ kurucu olan admin güncel yazı ve paylaşımları ile sohbet hakkında daha iyi bir deneyim sahibi olmanızı sağlamaya çalışır.
23 Eylül, 2017
0
223 views
Bunu Paylaş:

Benzer Yazılar


resim alt gölge

Harika Sohbet

Harika Sohbet, HarikaSohbet, HarikaSohbet.com, Harika, Sohbet, Chat, Mobil Sohbet, Mobil Chat odalarina ...

resim alt gölge

Chat Siteleri

Sohbet İnsanların kendini Ve kişiliğini ortaya koyan bir kavramdır.Real Günlük Hayattan Usanıp Kim nerdr Ne yapmakta ...

resim alt gölge

Whatsapp Sohbet

Whatsapp sohbet,whatsapp chat, whatsapp goruntulu sohbet,whatsapp seslisohbet, whatsapp mesajlari Dünyada ve Türkiye’de ...

resim alt gölge

ESohbet Chat

Geveze.org, Sohbetci.com, Kalbim.net, Zurna.net, TamSohbet.com, SevgiSohbet.net, AzraSohbet.com, eSohbetim.com, eSohbet.net, ...

Yorumlar
Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?